Anasayfa
Üye Listesi
Önerilerimiz
ARB - Tüzük
ARB - Kayıt Formu
İletişim
14.03.2007
Mahalli Ralliler, Ulusal Rallilerin Arkasında
2007 Ulusal Ralli Şampiyonası'nın peşinde mahalli rallinin koşulmasına izin veren TOSFED, konuyla ilgili bültenini resmi web sitesinde yayınladı. Amatör Ralliciler Birliği - ARB tarafından memnuniyetle karşılanan yeni kuralın ayrıntıları, ulusal rallinin ek yönetmeliğine ayrı bir başlık olarak eklenecek ve duyurulacak.
Amatör Ralliciler Birliği - ARB, çok çeşitli ortamlarda federasyona mahalli ralli sayısının artması gerektiği yönündeki isteklerini bildiriyordu.

Alınan kararla 2007 Ulusal Ralli Yönetmeliği'nin 2.7.2 Ulusal Ralliler maddesinin j bendi; "Mahalli ralliler aynı yarışma içerisinde ulusal rallilerin arkasına eklenemezler." kuralı tarih olmuş oldu.

Ayrıntılar şu şekilde;

Bülten tarih : 14/03/2007 Sayı : 2007/4 Referans : 07

1- Mahalli Ralliler

2007 TOSFED Ulusal Ralli Yönetmeliği’nin 2.7.2/j maddesinde belirtilen mahalli ralliler; aşağıdaki kıstaslara uyulması şartıyla ulusal ralli organizasyonlarının arkasına eklenebilir:

1- Organizatör güzergahın 40 – 60 km.’lik bir özel etap mesafesi içeren bir kısmını mahalli ralli için bildirecektir.

2- Ulusal Ralli Şampiyonası’nın son aracı ile mahalli rallinin ilk aracının start zamanları arasında 5 dakikalık bir zaman bulunacaktır.

3- Katılabilir araçlar ve sürücüleri kapsayan kurallar, ulusal rallinin ek yönetmeliğine ayrı bir başlık olarak eklenecektir.
Kaynak : TOSFED
 Geri Dön
web site by ilhan mutluay