Anasayfa
Üye Listesi
Önerilerimiz
ARB - Tüzük
ARB - Kayıt Formu
İletişim
05.08.2006
Amatör Ralliciler Autodrom'da Karting İçin Buluştu
5 Ağustos Cumartesi akşamı Amatör Ralliciler Autodrom'da karting için buluştu. Kendilerinin katılabildiği yarış sayısının az olması ve bu az sayıdaki yarışın da sezon sonuna sıkışması nedeniyle yarışçılar içlerindeki bu heyecanı karting yaparak değerlendirdiler.
Araçlar arasındaki farkları mümkün olduğunca etkisiz hale getirmek için tek bir yarış yerine 10 yarış yapıldı. Piste aynı anda en fazla 8 araç çıkabildiğinden herkes her seferinde farklı bir araçla farklı bir sırada toplamda 5 yarış yaptı.

Bu 10 yarışın içinde katılınan 5 yarışta da herkes en fazla 2 kez üstüste yarıştı. Mesela Fatih Yalçınkaya 1. yarışa 2. sırada 2 nolu araç ile start aldı. 2. ve 3 yarışlarda yarışmadı. 4. yarışta 8. sırada 7 numaralı araçla start aldı, v.b.

Her yarış için ayrı ayrı puanlama yapıldı. Rallilerde kullanılan 9-6-4-3-2-1 sistemiyle yapılacaktı ama 1. ye çok büyük avantaj olmasın diye 1. puanı 8'e düşürüldü yani puanlama 8-6-4-3-2-1 oldu. Sıralama her iki puan sisteminde de aynı şekilde gerçekleşti.

Tablonun üstünde yazan sayılar yarış sayısıdır. İsimlerin sırasında yazan puanlar ise o pilotun o yarışta aldığı puanı göstermektedir.
 Geri Dön
web site by ilhan mutluay